Zivs būs sausa, ja to gatavosiet šādi – galvenā kļūda cepšanas laikā

Ir daudz veidu, kā pagatavot makreli, taču šefpavāru un uztura speciālistu vidū ir gandrīz vienprātīgs viedoklis: vislabāk šo veselīgo zivi cept veselu.

No pirmā acu uzmetiena tas var nešķist tik ērti kā filejas vai steiku cepšana, taču tieši visa gatavošanas metode ļauj pilnībā atklāt zivs garšu, saglabāt tās sulīgumu un derīgās īpašības.

Sulīguma noslēpums

Galvenais iemesls, kāpēc makreli ieteicams cept veselu, ir tās dabiskā sulīguma saglabāšana. Cepšanas laikā zivis zaudē mitrumu.

Kad makrele tiek pagatavota vesela, tās āda un asakas rada dabisku barjeru, kas neļauj šķidrumam ātri iztvaikot. Zivju iekšējie tauki karsējot tiek vienmērīgi sadalīti, iesūcot gaļu no iekšpuses un padarot to maigu un sulīgu.

Ja makreli cep gabalos vai filejās, ievērojami palielinās virsmas laukums, no kura iztvaiko mitrums. Tas nozīmē, ka zivis var ātri izžūt un zaudēt savu bagātīgo garšu pat ar pareizo temperatūru un īsu gatavošanas laiku.

Maksimāla garša

Veselas makreles cepšana ļauj saglabāt visu tās dabisko garšu klāstu. Zivju iekšējie orgāni, pat ja tie tiek izņemti pirms gatavošanas, atstāj savu smalko, bet svarīgo zīmi, kas gatavā ēdiena garšai piešķir dziļumu un bagātību.

Nozīme ir arī asakām, kas karsējot izdala kolagēnu un citus savienojumus, kas padara zivs gaļu garšīgāku un maigāku.

Veselas ceptas zivs estētiskā pievilcība

Veselas ceptas makreles uz svētku galda izskatās ļoti iespaidīgi un ēstgribu rosinoši. Zeltaina miziņa, garšvielu aromāts un sulīga gaļa iekšā – tā ir īsta jebkuras maltītes rotājums. Arī veselas zivs pasniegšana ir ērtāka; katrs var paņemt sev vēlamo porciju.

Noderīgo Omega-3 taukskābju saglabāšana

Makrele ir vērtīgs Omega-3 taukskābju avots, kas ir ārkārtīgi svarīgas mūzu fiziskajai labsajūtai. Termiskās apstrādes laikā daži no šiem veselīgajiem taukiem var tikt zaudēti.

Veselas makreles cepšana palīdz samazināt šos zaudējumus, jo āda darbojas kā aizsargbarjera, saglabājot lielāko daļu vērtīgo tauku zivīs.

Cepot filejas vai gabaliņus, taukiem ir lielāks laukums, lai izplūstu, kas var izraisīt lielākus Omega-3 taukskābju zudumus.